среда, 20 февраля 2013 г.

Яка дійсна вартість реєстрації права на нерухомість при оформленні угоди купівлі-продажу.


Окремі нотаріуси при оформленні угоди купівлі-продажу нерухомості завищують плату за оформлення документів. Всі інші суми які повинен сплатити як покупець, так і продавець фіксовані і не повинні перевищувати 120 грн за довідку. Про це заявив директор департаменту державної реєстрації прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби Валерій Ковальов.
«Наразі нотаріус наділений правом державного реєстратора, він виступає спочатку як реєстратор, потім як нотаріус, оформляючи угоду купівлі-продажу нерухомості, а потім знову як державний реєстратор. Тому на ціну, яку платять учасники угоди, це не впливає», - розповів пан Ковальов.
Однак, через те що всі процедури з оформлення документів, здійснюються в одного нотаріуса, останній може завищувати вартість самої угоди.
«Людині не треба окремо йти до державного реєстратора. Вона платить 120 гривень за надання витягу з Єдиного реєстру прав на нерухомість, 119 грн держмита. Це платить продавець. Після цього оформляється угода купівлі-продажу, там 68 грн плати за користуванням реєстром і 120 гривень за надання витягу. Тут нотаріусу оплачуються послуги, його робота і послуги – це 500 – 700 гривень, і потім знову ж – плата 119 гривень держмита, ще платить покупець і 120 гривень за виписку з реєстру. Виходить близько 1 тисячі 200 гривень - 1 тисячі 300 гривень. Тому деякі нотаріуси й завищують вартість самої угоди», - пояснив чиновник.
Слід зазначити, що станом на кінець лютого поточного року зареєстровано 225,2 тис. заяв та запитів, пов’язаних з державною реєстрацією речових прав нанерухоме майно, з яких задоволено понад 189 тис. (84%). Інші продовжують перебувати на розгляді.

Комментариев нет:

Отправить комментарий