вторник, 22 января 2013 г.

Авто з іноземною реєстрацією в українців можуть конфіскувати.


Громадяни, які хочуть перевезти в Україну авто за умовами Стамбульської конвенції, повинні мати міжнародну книжку АТА та постійний техпаспорт із вписаним іменем.
Про це в інтерв’ю на телеканалі ZIK повідомила адвокат «Львівського центру юридичного захисту» Ірина Бабій.
«Фактично транспортні засоби, за Стамбульською конвенцією, поділяються на два види. Це транспортні засоби комерційного призначення, які належать іноземним юридичним особам, і, власне, такі транспорті засоби при перетині кордону повинні мати міжнародну книжку або конвент, як її називають, це АТА або SDR. Власне ця книжка видається відповідними міжнародними органами, асоціаціями, містить певну гарантію того, що є такий транспортний засіб, що буде за нього сплачено в’їзне мито, якщо він своєчасно не покине митну територію держави. Це можуть бути ті документи, які надаються тим громадянам, які є громадянами України, але виконують доручення тих самих юридичних осіб», – пояснила адвокат.
За її словами, українець може на законних підставах їздити Україною на іноземному не розмитненому авто тільки у тому разі, коли він перетнув митний кордон по документах, які передбачені Стамбульською конвенцією.
«Якщо це транспортний засіб приватного використання і відповідно є співвласником наш громадянин, як це ми зараз бачимо масово на кордоні, то такі транспортні засоби перебувають в режимі транзиту, тобто мають право перебувати на митній території України протягом п’яти днів між одним митним постом і протягом десяти днів між різними митними постами. Є інший спосіб, коли наші громадяни можуть перебувати на території України на машині з іноземними номерами. Це, для прикладу, ви приїжджаєте на митний кордон, і вам митниця пропонує і надає вести транспортний засіб на основі зворотного зобов’язання вивезення, тобто ви гарантуєте, що ви протягом двох місяців даний транспортний засіб вивезете за межі митної території України», – зазначила Бабій.
Вона зазначила, що термін перебування на митній території України транспортних засобів, ввезених іноземними громадянами, становить рік.
«Кожен водій повинен усвідомлювати, що Стамбульська конвенція – це лише право іноземних держав користуватися тими транспортними засобами, які належать їм. Вони мають право передати користування цими транспортними засобами особам, які діють в їхніх інтересах. Якщо громадянин купив собі автомобіль в особистих цілях і цей автомобіль перебуває на іноземній реєстрації, він повинен прибути на межі митної території України і вичинити дії розмитнення даного транспортного засобу, інакше до нього будуть застосовані штрафні санкції, а потім буде конфіскований автомобіль. І ви вже тут ніякого суду не виграєте, тому що будуть дії правомірними», – підсумувала юрист.

Комментариев нет:

Отправить комментарий