вторник, 25 сентября 2012 г.

Я виступила поручителем по кредиту кілька років тому. Як мені припинити поруку?


Статтею 559 Цивільного кодексу України встановлено такі випадки припинення поруки:
1. припинення поруки з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Таким чином, якщо без згоди поручителя банк збільшує боржнику процентну ставку, внаслідок чого сума відповідальності поручителя збільшується - порука припиняється в силу закону.
2. порука припиняється, якщо після настання строку виконання зобов'язання кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником або поручителем.
3. порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не поручився за нового боржника.
4. порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом 6 місяців з дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя. Якщо строк основного зобов'язання не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки.
Така порука припиняється за наявності позитивного рішення суду
Рекомендації на майбутнє:
1. Відмовляйтеся підписати додаткові угоди до договору поручительства.
Порука припиняється у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Наприклад, у разі зміни термінів кредитування або процентної ставки за кредитом банк вносить зміни в кредитний договір і договір поруки, шляхом підписання додаткових угод. При цьому, позичальник підписує документи, які стосуються кредитного договору, а поручитель - договору поруки. Як правило, позичальник підписує свої документи раніше.
Тому, якщо поручитель відмовиться від підписання додаткових угод до договору поручительства, які пов'язані зі збільшенням зобов'язань поручителя, поручительство припиниться.
2. Не давайте згоди на переведення боргу на іншого позичальника.
Порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не доручався за нового боржника.
При цьому, банк постарається зберегти для нового боржника поручителя, підписавши з поручителем додаткову угоду.
Тому, якщо поручитель відмовиться від підписання додаткової угоди до договору поручительства, яке пов'язане із заміною боржника, поручительство припиниться.
3. Не подавайте банку документи, які підтверджують зобов'язань поручителя.
Порука припиняється, якщо банк протягом шести місяців з дня настання строку виконання зобов'язань за кредитним договором не пред'явить вимоги до поручителя.
У практиці зустрічаються випадки, коли банк пропускає вищевказаний строк пред'явлення поручителю вимог (позову). У цьому випадку, банк починає листування з поручителем чи пропонує поручителю підписати заготовлене лист, в якому поручитель підтверджує свої зобов'язання за договором поруки і після закінчення вищевказаного терміну.
Тому, рекомендую поручителю не підписувати листів, підготовлених банком, а також в листуванні уникати фраз, якими поручитель підтверджує свої зобов'язання за кредитним договором та договором поруки.

Комментариев нет:

Отправить комментарий