четверг, 27 сентября 2012 г.

Розбили в супермаркеті товар? Не спішіть платити за це!





"Вчора ввечері, в супермаркеті я став мимовільним свідком невеликого інциденту. Зі стелажів, поряд з молодою парою, випав ящик з пляшками дорогого вина. При цьому, розбилися кілька пляшок. На досить пристойну суму. Природно, адміністрація супермаркету звинуватила молодих людей в« погромі »і зажадала відшкодування нібито нанесеного ними збитку. Завдяки нашому оперативному втручанню інцидент був вичерпаний.

Але стало очевидно інше! Наші співгромадяни, при виникненні подібних випадків, через незнання чи нерозуміння чинного законодавства, просто нездатні захистити себе і свої інтереси!
Тому, хочу з Вами поділитися наступним:
Якщо при здійсненні покупок в супермаркеті ви випадково розбили товар, не поспішайте платити за нього. Не здавайтеся під тиском охорони або адміністрації магазину, які будуть вас запевняти, що ви «змушені відшкодувати збитки».

Пам'ятайте: у вас, як у покупця, є свої права.
1. Не соромлячись, заявіть охорони або адміністрації магазину, що в «Цивільному кодексі України» говориться, що «ризик випадкової загибелі чи пошкодження речі несе її власник». Тобто, до моменту здійснення покупки власником речі є продавець. Виходячи з цього, ви не зобов'язані за неї платити.
2. Вимагайте від адміністрації супермаркету надати докази того, що саме ви винні в пошкодженні товару. Це можуть бути відеозаписи з камер відеоспостереження, свідчення свідків.
3. Якщо пошкоджений вами товар зберігався в неналежних умовах (на полицях, не захищених спеціальним бортиком, в проходах між рядами і т.д.), вкажіть на цей факт.
4. Нагадайте адміністрації магазину, що в Законі України «Про захист прав споживачів» у п.2 ст.17 сказано, що «Продавець (виконавець) зобов'язаний всіляко сприяти споживачеві у вільному виборі продукції. Забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту ». Розбитий товар не є вашим вибором.
5. Якщо наведені вами аргументи не зломили гнів охоронців магазину, поясніть, що відмовляєтеся платити штраф на місці (може, ви не розраховували на додаткові витрати, у вас з собою немає грошей). Скажіть, що такі виплати здійснюються виключно через суд, та й то, в тому випадку, якщо буде доведена ваша вина.
6. Якщо адміністрація все ж наполягає на тому, щоб ви заплатили за пошкоджений товар, вимагайте складання акту про інцидент. Куди вже будуть записані і свідчення свідків, і ваші, і адміністрації. Поясніть, що тільки на підставі цього акта та через суд будете сплачувати штраф.
7. Якщо адміністрація продовжує на вас тиснути (завела в кімнату охорони, відмовляється випускати з приміщення супермаркету, вимагає залишити свої документи) слід згадати про пункти 1,4 і 5 статті 19 Закону України «Про захист прав споживачів», у яких йдеться про заборону нечесної підприємницької практики і агресивної діяльності. Відповідно до закону охорона супермаркету не має права затримувати вас, обмежувати вашу свободу. Поясніть, що це вже їм загрожує судовими або кримінальними справами ...

Нерідкі випадки, коли неліквідний, але досить дорогий тендітний товар, спеціально розташовують таким чином, що б при найменшому або незручному дотику до полиці де він розміщений, призведе до його падіння з висоти і знищенню. Після чого, адміністрація супермаркету всіма силами намагатиметься повісити збиток на когось із покупців ...
Всім приємного відпочинку і вдалих покупок!
І ніколи не бійтеся перед нахабними і цинічними торгашами!

вторник, 25 сентября 2012 г.

Я виступила поручителем по кредиту кілька років тому. Як мені припинити поруку?


Статтею 559 Цивільного кодексу України встановлено такі випадки припинення поруки:
1. припинення поруки з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Таким чином, якщо без згоди поручителя банк збільшує боржнику процентну ставку, внаслідок чого сума відповідальності поручителя збільшується - порука припиняється в силу закону.
2. порука припиняється, якщо після настання строку виконання зобов'язання кредитор відмовився прийняти належне виконання, запропоноване боржником або поручителем.
3. порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не поручився за нового боржника.
4. порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. Якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом 6 місяців з дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя. Якщо строк основного зобов'язання не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки.
Така порука припиняється за наявності позитивного рішення суду
Рекомендації на майбутнє:
1. Відмовляйтеся підписати додаткові угоди до договору поручительства.
Порука припиняється у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності. Наприклад, у разі зміни термінів кредитування або процентної ставки за кредитом банк вносить зміни в кредитний договір і договір поруки, шляхом підписання додаткових угод. При цьому, позичальник підписує документи, які стосуються кредитного договору, а поручитель - договору поруки. Як правило, позичальник підписує свої документи раніше.
Тому, якщо поручитель відмовиться від підписання додаткових угод до договору поручительства, які пов'язані зі збільшенням зобов'язань поручителя, поручительство припиниться.
2. Не давайте згоди на переведення боргу на іншого позичальника.
Порука припиняється у разі переведення боргу на іншу особу, якщо поручитель не доручався за нового боржника.
При цьому, банк постарається зберегти для нового боржника поручителя, підписавши з поручителем додаткову угоду.
Тому, якщо поручитель відмовиться від підписання додаткової угоди до договору поручительства, яке пов'язане із заміною боржника, поручительство припиниться.
3. Не подавайте банку документи, які підтверджують зобов'язань поручителя.
Порука припиняється, якщо банк протягом шести місяців з дня настання строку виконання зобов'язань за кредитним договором не пред'явить вимоги до поручителя.
У практиці зустрічаються випадки, коли банк пропускає вищевказаний строк пред'явлення поручителю вимог (позову). У цьому випадку, банк починає листування з поручителем чи пропонує поручителю підписати заготовлене лист, в якому поручитель підтверджує свої зобов'язання за договором поруки і після закінчення вищевказаного терміну.
Тому, рекомендую поручителю не підписувати листів, підготовлених банком, а також в листуванні уникати фраз, якими поручитель підтверджує свої зобов'язання за кредитним договором та договором поруки.

среда, 19 сентября 2012 г.

Чи має мій син право на отримання аліментів після 18 років навчаючись у коледжі?


Доброго дня, я хотіла б дізнатися, чи може мій син отримувати аліменти після 18лет, навчаючись у коледжі.
відповідь:
Може отримувати аліменти до закінчення навчання, але не більше ніж до 23 років. Для продовження виплати аліментів вам або вашому синові необхідно звернутися до суду з позовом про призначення аліментів. Набір документів звичайний, додається лише довідка з навчального закладу про те, що вашого сина дійсно зарахували.

пятница, 14 сентября 2012 г.

Чи є у мене право на спадщину після сестри?


Я довгий час сама доглядала за важко хворіє сестрою, яка збиралася оформити на мене заповіт, але так і не встигла. Після смерті сестри приїхав її син і заявив, що він є єдиним спадкоємцем. Чи є у мене право на спадщину?

Якщо спадкодавець не залишив заповіт - спадкування відбувається за законом. Спадкування за законом здійснюється почергово, при цьому кожна наступна черга таких спадкоємців одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття. У відповідності зі статтями 1261, 1262 Цивільного кодексу України, в першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив, батьки; у другу чергу - рідні брати та сестри спадкодавця, його баба та дід.
Таким чином, син Вашої сестри має першочергове право на спадщину, а Ви є спадкоємицею другої черги, однак Ви можете звернутися до суду з позовом про зміну черговості в отриманні права на спадщину. Так, згідно статті 1259 Цивільного кодексу України особа, яка є спадкоємцем за законом наступних черг, може за рішенням суду одержати право на спадкування разом із спадкоємцями тієї черги, яка має право на спадкування, за умови, що вона протягом тривалого часу опікувалася, матеріально забезпечувала, надавала іншу допомогу спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

четверг, 13 сентября 2012 г.

Имеет ли право бывший муж на часть квартиры и компенсацию за проведеный ремонт?


Квартира куплена во время брака за счет денежного взноса родителей и частичного кредита. Собственником квартиры является мама и кредит оформлен не нее, я являюсь гарантом в сделке о кредите и приписана в ней, мама проживает с нами. Кредит еще не оплачен, последний год плачу я его, поскольку с мужем не живу, до тех пор платили из средств заработанных мужем. В квартире сделан частичный ремонт силами мужа. Что положено при разводе мужу.

Ваш муж имеет право на половину вещей приобретенных во время совместного с ним проживания (в том числе на средства, затраченные при проведении ремонта в квартире), т.е. если есть доказательства, что Вы приобретали ремонтные материалы за средства родителей или имущество Вам подарили, то это имущество делиться не будет. По вопросу разделения квартиры, то для полного ответа, нужно исследовать все платежные документы и учесть иные обстоятельства (кто осуществлял денежный взнос при покупке квартиры, от имени осуществлялось погашение кредита, с какого времени Вы не проживаете совместно с мужем и т.п.).

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ.
Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

понедельник, 10 сентября 2012 г.

Чи можливо віддати дитині свою частку на квартиру і внаслідок цього не платити аліменти?


В нас разом нажите майно:квартира і машина,машина в кредиті,який оплачує чоловік.В квартирі проживаю я з дочкою.чоловік пропонує не подавати на аліменти,але при цьому він залишає свою частку квартири нам і забирає машину.Чи можливо, щоб він віддав нам свою частку і при цьому платив аліменти,але забирав собі машину?

Поділ майна між подружжям не потрібно пов,язувати із стягненням аліментів на дитину. Є один випадок, коли може бути припинено право на аліменти на дитину у зв,язку з набуттям права власності на нерухоме майно. Так, у відповідності до ст. 190 Сімейного кодексу України, той із батьків, з ким проживає дитина, і той із батьків, хто проживає окремо від неї, з дозволу органу опіки та піклування можуть укласти договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Такий договір нотаріально посвідчується і підлягає державній реєстрації. Якщо дитина досягла чотирнадцяти років, вона бере участь в укладенні цього договору. Набувачем права власності на нерухоме майно є сама дитина або дитина і той із батьків, з ким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.У разі укладення такого договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно утримувати її. Укладення договору не звільняє того з батьків, хто проживає окремо, від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину.
Таким чином, поділ автомобіля жодним чином не впливає на стягнення аліментів і тому тільки від Вашого бажання буде залежати - чи віддасте Ви чоловіку автомобіль повністю чи будете ділити. 

Допомога у розірванні шлюбу через суд, стягненні аліментів, збільшенні/зменшенні розміру аліментів, розподілі майна подружжя, позбавленні батьківських прав інших шлюбно-сімейних справах.
Консультації БЕЗКОШТОВНІ.
Телефонуйте зараз: (київстар) 097 38 58 658; (лайф) 063 32 20 973; прямий номер у Луцьку 29 97 70.

пятница, 7 сентября 2012 г.

Розміри державної допомоги сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям у 2012 році


2011
2012

У грудні
З січня
З квітня
З липня
З жовтня
З грудня
Допомога по вагітності та пологах
надається в розмірі, рівному 25% прожиткового мінімуму для працездатної особи із розрахунку на місяць
251
268,25
273,5
275,5
279,5
283,50
Допомога при народженні дитини
на першу дитину
26100
26790
27330
27510
27900
28830
на другу дитину
52200
53580
54660
55020
55800
57660
на третю і кожну наступну дитину
104400
107160
109320
110040
111600
115320
одноразова виплата:
8700
8930
9110
9170
9300
9610
щомісячна виплата:
на першу дитину
725
744,17
759,17
764,17
775
800,83
на другу дитину
906,25
930,21
948,96
955,21
968,75
1001,04
на третю і наступну
1329,17
1364,3
1391,8
1400,97
1420,83
1468,19
Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
надається в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 грн.
мінімальний
130
максимальний
1004
1073
1094
1102
1118
1134
Допомога на дітей одиноким матерям
надається в розмірі, що дорівнює різниці між 50% ПМ для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 30% ПМ для дитини відповідного віку
на дітей: до 6 років
мінімальний

261
267,9
273,3
275,1
279
288,3

максимальний

435
446,5
455,5
458,5
465
480,5
від 6 до 18 років
мінімальний

312,6
333,6
340,2
343,2
348,3
359,1
від 18 до 23 років
максимальний
521
556
567
572
580,5
598,5
мінімальний
301,2
321,9
328,2
330,6
335,4
340,2
максимальний
502
536,5
547
551
559
567

Допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування

надається в розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги

максимальний на дітей до 6 років
1740
1786
1822
1834
1860
1922

максимальний від 6 до 18 років
2084
2224
2268
2288
2322
2394

Тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів

надається в розмірі, рівному 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку

на дітей до 6 років
261
267,9
273,3
275,1
279
288,3

на дітей від 6 до 18 років
312,6
312,6
340,2
343,2
348,3
359,10

Державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
надається в розмірі, що дорівнює різниці між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги
максимальний на дітей до 6 років
1740
1786
1822
1834
1860
1922
максимальний на дітей від 6 до 18 років
2084
2224
2268
2288
2322
2394
від 18 до 23 років
2008
2146
2188
2204
2236
2268
Щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом 1 або II групи внаслідок психічного розладу
(10% прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатної особи, на кожного інваліда, за якими здійснюється догляд)
100,4
107,3
109,4
110,2
111,8
113,4
Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям
надається в розмірі, що дорівнює різниці між рівнем забезпечення ПМ для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом
рівень забезпечення (гарантований мінімум):
для працездатних осіб (21% ПМ для працездатних осіб)
210,84
225,33
229,74
231,42
234,78
238,14
для осіб, які втратили працездатність, та інвалідів (80% ПМ для осіб, які втратили працездатність)
600
657,6
670,4
675,2
684,8
707,2
до 6 років
435
446,5
455,5
458,5
465
480,5
від 6 до 18 років
521
556
567
572
580,5
598,5
від 18 до 23 років
(За умови навчання)
502
536,5
547
551
559
567
доплата до розміру допомоги: на кожну дитину віком від 3 до 13 років
60
120




на кожну дитину віком
від 13 до 18 років
100
230